Moderování
Adrenalinové žonglování s češtinou, tj. moderování je svého druhu řemeslo.
Disciplína, která je pro herce výzvou...
Při moderaci rozhlasové nebo televizní jsou mantinely jasně dány. Ať už scénářem - podrobným, bodovým (tzv. "boďákem") nebo žádným - pak se moderátor stává zároveň spoluscénáristou akce... dále prostředím, v němž se událost, žádající si komentování, odehrává nebo časem uvedeným v programu vysílání. Takový rozhlas je velice dobrá "jazyková" škola a soustavný mozkový trénink, za což jste po letité praxi - při konferování v "terénu" - vděčni. Venku už si totiž můžete, na základě předem připraveného a rozmyšleného scénáře, hrát nejen se slovy, ale také s hosty. Při dostatku odvahy dokonce s publikem. V případě harmonické konstelace všech výše zmíněných složek dochází ve výsledku o radost oboustrannou, resp. všestrannou. V případě ještě ideálnějším lze právě řečené kombinovat s improvizací, což je (a přiznejme si to) věc při moderování nevyhnutelná.
Chcete-li tuto „dvoupólovou zkoušečku napětí“ zažít se mnou, kontaktujte mne bez váhání prostřednictvím těchto stránek nebo na FB profilu.
Na krátkou sondu do moderování rozhlasového narazíte v textu, který potvrzuje, že i v rozhlasovém studiu musí být pro moderátora samozřejmostí skloňování číslovek a improvizační pohotovost. Stačí to ale? vltava.rozhlas.cz/sklonovani-cislovek-a-improvizacni-pohotovost-jake-dalsi-predpoklady-je-nutne-8405297
https://vltava.rozhlas.cz/sklonovani-cislovek-a-improvizacni-pohotovost-jake-dalsi-predpoklady-je-nutne-8405297
Reference některých moderovaných akcí:

Mozaika ČRo Vltava (2005 - dosud...) - Miloš O. Štědroň v roli hud. dramaturga


.jpeg)
.jpeg)
